„Zadałem Panu proste pytanie.
Oczekuję prostej odpowiedzi. A nie pieśni Nibelungów”

Schlomo Herzl

Mein Kampf
doczekał się sfilmowania. Zdjęcia do filmu, którego scenariusz na podstawie sztuki Taboriego przygotował Fedor Mosnak, rozpoczęły się 22 kwietnia 2008 r.
Film kręcono w Wiedniu, w Zittau w Niemczech oraz czeskim Libercu.

W roli młodego Hitlera wystąpił Tom Schilling, Schlomo Herzla zagrał Geoge Götz.
Za kamerą stanął pochodzący ze Szwajcarii reżyser Urs Odermatt.

Również Tabori wyraził chęć zagrania w filmie jakiejś małej roli.
„Wyraził życzenie zagrania jednego z bezdomnych w przytułku” powiedział producent Martin Lehwald. Niestety nie doczekał rozpoczęcia prac filmowych.
Idealne warunki do kręcenia filmu znaleziono w Zittau, mieście położonym w Saksonii, niedaleko Zgorzelca. Ekipa filmowa dobrze czuła się w Zittau, choć w pierwszym momencie burmistrz tego miasta przestraszył się, słysząc, że kręcony będzie „Mein Kampf”.

„Kręcenie filmu w Wiedniu wymagałoby stosunkowo wysokich nakładów” powiedział reżyser, Urs Odermatt, kiedy zaczynano prace filmowe.
Większość scen z wiedeńskich czasów Hitlera nakręcona została właśnie w tym saksońskim mieście. Na potrzeby filmu stworzono w czerwcu 2008 dekoracje odzwierciedlające Wiedeń z czasów Hitlera. „Zittau wspaniale nadaje się jako kulisy Wiednia” wspominał Odermatt.
Opera w Libercu była planem podczas kręcenia scen związanych z operą w Wiedniu.

Szwajcarski reżyser wypowiadał się również o dobrej współpracy z Georgiem Götzem, który grał rolę Żyda Schlomo Herzla. „Świetna jest nasza wzajemna inspiracja, bardzo zachęcająca i dodająca otuchy”.

info@tabori.pl